Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Smíchovský Lihovar: projekt, který má skutečný charakter

Smíchovský Lihovar: projekt, který má skutečný charakter

Rezidenční projekt Lihovar je již druhým projektem investiční skupiny Trigema, na kterém jsme měli šanci se podílet. Samotné Trigemě jsme v minulosti tvořili její brand identitu a strategii, tudíž jsme měli z čeho vycházet. Trigema se vyznačuje tím, že její projekty mají duši a osobitý charakter, což není na rezidenčním trhu samozřejmost. V případě Lihovaru nebylo naším záměrem nic jiného než opět vystihnout specifický charakter místa a lokality ve které se nachází.

Spojili jsme tedy industriální historii Smíchova s historií objektu, ve kterém se v minulém století nacházel jeden z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové.

Název projektu jsme vybrali jako odkaz na tento ikonický objekt. Hlavní claim projektu – “Spirit of Smíchov” reflektuje individualitu industriální oblasti, budoucí lokální komunitu a mezi řádky odkazuje na výrobu alkoholu v bývalém lihovaru (spirit = lihovina aneb tvrdý alkohol). Lihovar tak zosobňuje spojení respektu k minulosti s odvahou oprostit se od ní a udělat nový krok dál, do budoucnosti. Výsledek je nezávislost, jedna z definujících hodnot Trigemy.

Součástí objektu je také budova bývalé varny Lihovaru, která byla jako jediná část původního objektu zachována a později se stala kulturní památkou. V té vznikne pětipodlažní umělecká galerie Davida Černého, ve které bude i kavárna. Prostor tak bude zachován v duchu původní palírny, ale nabídne nové využití.

Jakožto lokalita má Smíchov obrovský potenciál a v následujících letech se bude značně rozvíjet. Projekt Lihovar tak představuje jedinečnou příležitost vlastnit jednu z prvních nemovitostí v této rostoucí a atraktivní lokalitě.Pestrá, vysoce kontrastní paleta, podložena jednoduchými ilustracemi v moderním stylu. Lihovar je v tomto kreativním pojetí plný života, zábavy a umění. 

Architekt: Black n’Arch
Vizualizace: Monolot
Developer: Trigema a.s.
Vizuální identita & naming: Henceforth.

Všechny obrazové materiály uvedené na této stránce jsou pouze ilustračního charakteru a mohou v podléhat změnám.