Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Rezidenční novinky: Kde jsou nejdražší byty?

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - uvod - forth

Rezidenční novinky: Kde jsou nejdražší byty?

V oblasti rezidenčních nemovitostí probíhá hned několik zajímavých projektů, co se děje a kde, to se dočtete v následujícím článku.

Crestyl buduje na Hagiboru
Celkem deset budov, z toho pět bytových a pět kancelářských, postaví v několika fázích developer Crestyl na pozemcích na pomezí pražských Vinohrad a Strašnic. V současnosti firma pracuje na první etapě, v jejímž rámci mají do poloviny příštího roku vyrůst nedaleko metra Želivského první dva rezidenční domy se 168 byty. Do úvodní fáze Crestyl investuje miliardu, celý projekt pak počítá s investicí devíti miliard korun. Součástí nové čtvrti má vedle bytů a kanceláří být také park, náměstí nebo koncertní sál.

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - 5 - forth

Nejdražší byty jsou na metru A
Byty u stanice pražského metra Staroměstská jsou v průměru téměř třikrát dražší než byty u stanice Černý Most. V prvním případě vychází metr čtvereční na 169,8 tisíce korun, v druhém na 61,2 tisíce. Nejdražší jsou obecně byty na trase A, v průměru vycházejí na 110,1 tisíce korun za metr. Následují trasa B (93,7 tisíce) a trasa C (87 tisíc). Údaje vyplývají z průzkumu portálu Valuo.cz. Oproti květnu 2018 se loni v závěru roku zvýšily ceny bytů především v okolí stanic mimo vnitřní centrum hlavního města – na Dejvické o třicet procent, za níž následují Strašnická s 26 procenty a Kačerov s 24 procenty.

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - 4 - forth

Byty H-Systému jdou do dražby
První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Jejich cena bude známa v dubnu. Určí ji znalecký posudek, který zároveň vyčíslí hodnotu dostavby, kterou provedli současní uživatelé bytů. Byty se budou v konkurzu prodávat jednotlivě, domy již byly na jednotlivé bytové jednotky rozděleny i v katastru nemovitostí. Každý ze současných uživatelů dostane nabídku odkupu za cenu určenou znalcem.

Horizon chce pokořit pražský trh
Developerská skupina Horizon plánuje posílit postavení na pražském trhu rezidenčních nemovitostí. V průběhu letošního roku bude mít ve výstavbě více než tisícovku bytů v několika lokalitách. Celkem Horizon plánuje letos prodat byty za dvě a půl miliardy korun. Během prvního čtvrtletí 2020 firma zahájí výstavbu poslední etapy Rezidence Modřanka, jež doplní o polyfunkční dům s 355 byty. Dále začne se stavbou a prodejem dvou stovek bytů druhé etapy Zahálka v Hodkovičkách. Na třetí čtvrtletí je naplánované zahájení výstavby 220 jednotek Sluncová v Karlíně.

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - 3 - forth

Nájemné v Praze mírně kleslo
Průměrné bytové nájemné bez poplatků v Praze loni meziročně kleslo o 1,5 procenta na 335 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to ze statistik developerské skupiny Trigema. Počet bytů nabízených k pronájmu se podle analýzy v posledních dvou letech pohyboval mezi šesti až devíti tisíci. To je výrazně méně než v minulosti – ještě před třemi lety bylo v nabídkách realitních kanceláří více než dvanáct tisíc bytů. V mimopražských regionech podle Trigemy stouply nájmy v průměru o 2,6 procenta na 197 korun za metr čtvereční. Nejdražší je Jihomoravský a naopak nejlevnější Moravskoslezský kraj.

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - 2 - forth

UBM expanduje do Stodůlek
Česká pobočka společnosti UBM Development koupila rezidenční záměr Arcus City, který vznikne v Praze 5 v blízkosti metra Stodůlky. Projekt je naplánován na tři etapy, v nichž se UBM chystá postavit celkem 284 bytů a 26 rodinných domů. První fáze odstartuje v polovině letošního roku a bude ji tvořit více než stovka bytových jednotek, dokončení je naplánováno zhruba za dva roky. Byty mají být cenově dostupné, vyrostou přitom v docházkové vzdálenosti od stanice metra.

Pražská výstavba trhala rekordy
V hlavním městě se podle údajů Českého statistického úřadu za jedenáct měsíců loňského roku zahájila stavba 4 969 bytů v bytových domech, což je nejvyšší počet od roku 2008. Předloni to ve stejném období bylo 2 194 a například v roce 2016 jen 879 zahájených bytů. Pražský magistrát usiluje o to, aby ročně vznikalo nejméně šest tisíc nových bytů. V současnosti se však na tisíc obyvatel v české metropoli ročně postaví pouhé tři byty, zatímco třeba ve Vídni je to osm bytových jednotek.

rezidencni novinky kde jsou nejdrazsi byty - uvod - forth