Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Nové centrum Václavského náměstí Savarin

blog -savarin - 1

Nové centrum Václavského náměstí Savarin

Společnost CRESTYL real estate začne na podzim s výstavbou developerského projektu Savarin v centru Prahy. Palác Savarin a přilehlý komplex budov mezi třídou Na Příkopě, Václavským náměstím a ulicemi Jindřišská a Panská vytvoří veřejný prostor s obchody, restauracemi, kancelářemi, či zeleným dvorem. Součástí komplexu by měli být také garáže pro až 120 míst, kam se bude sjíždět za pomocí výtahů z ulicí Na Příkopě a Jindřišské.

Autorem projektu je britský architekt Thomas Heatherwick, ten má za sebou již zkušenosti s rekonstrukcemi historických nebo průmyslových staveb. Mezi jeho práce patří například Newyorská stavba The Vessel a dům s tisíci stromy v Šanghaji nebo galerii současného afrického umění v Kapském městě.

blog -savarin - Thomas Heatherwick

Thomas Heatherwick pózující u budovy The Vessel v Hudson Yards

„Savarin je jedním z těch vzácných projektů, které budou mít významný dopad na budoucnost Prahy, s vizionářskou moderní architekturou, která zároveň respektuje estetické dědictví Prahy. Bylo nám velkým potěšením spolupracovat se společností Crestyl na vývoji marketingové brožury při zahájení tohoto projektu a hrát malou, ale významnou roli v tomto mimořádném projektu. Konečným výsledkem byla krásná tištěná brožura, která v sobě spojila elegantní moderní design a vytvořené techniky tisku, což krásně doplnilo ambice tohoto nádherného projektu.“ Paul Richard Matthews, Chief Creative Officer Henceforth.

blog - savarin - 2

Vizualizace Paláce Savarin na Praze 1, která vznikne podle návrhu architektonického kanceláře Heatherwick Studio.

Palác Savarin je někdy nazýván také Palác Sylva-Taroucca nebo palác Piccolomini. Jedná se o historickou budovu s bohatou historií, jehož současná podoba se zformovala v 18. století. V roce 1911 se stal majetkem pražské obce, ta jej upravila na společenské a kulturní středisko. Od roku 1927 se v barokní zahradě paláce nachází kavárna Savarin. Jméno získala po známem právníkovi a labužníkovi Brillat-Savarinovi.

Právě zde se scházeli členové českého Rotary klubu, spolku který sdružoval podnikatele podporující etiku v obchodování, čestné jednání a světový mír. Jeho členy byly v minulosti osobnosti jako Jan Masaryk, Jindřich Waldes, majitel továrny Koh-i-noor, Miloš Havel, zakladatel filmových ateliérů Barrandov, nebo Vladimír Rott, vlastník proslulého železářství U Rotta.

blog - savarin - 4

Stávající pozdně barokní budova by měla být podle architekta Thomase Heatherwicka zrekonstruována s přizpůsobena chodu velkoměsta.

Oblíbená byla kavárna Savarin i mezi umělci, často jí navštěvoval například Jan Werich, Jaroslav Seifert, Karel Čapek, Ferdinand Peroutka a další.

blog - savarin - 3

Uvnitř celkem čtyř části propojené širokou pasáží by se měli nacházet obchody, restaurace a kanceláře.

Crestyl

Česká developerská skupina CRESTYL je lídrem trhu v budování víceúčelových projektů – rezidenčních, obchodních i kancelářských nemovitostí, které se propojují v jeden perfektně fungující a živý celek.

blog - savarin - crestyl